03-06-2014
ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ
Τρεις έδρες κερδίζει τελικά η παράταξη του κ. Καραγιάννη στη δημοτική ενότητα Ασσήρου και μία έδρα η παράταξη του κ. Αναστασιάδη, εκ των τεσσάρων συνολικά. Ετσι, από τη δημοτική ενότητα Ασσήρου εκλέγεται και ο Γιώργος Δαμιανός από τη «Δημοτική Συνεργασία», ενώ δεν εκλέγεται ο Χαρίσιος Μαυροβουνιώτης από τον «Ενεργό Δημότη». Επίσης, δύο έδρες κερδίζει η παράταξη της κ. Ταυρίδου στη δημοτική ενότητα Λαγκαδά, εκλέγοντας μαζί με την επικεφαλή του συνδυασμού Μαρκέλλα Ταυρίδου και τον Βίκτωρα Θεολόγου, ενώ δεν εκλέγεται τελικά ο Δημήτρης Ζαρόβαλης από την παράταξη του κ. Καραγιάννη.
Τα οριστικά αποτελέσματα από το Πρωτοδικείο είναι:
Από την παράταξη του Γ. Καραγιάννη εκλέγονται οι:
ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1365
ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) του ΣΤΑΥΡΟΥ 1054
ΔΑΡΓΙΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΔΑΜ 1018
ΤΖΑΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1017
ΑΛΒΑΝΟΥ ΑΝΝΑ (ΑΝΝΙΤΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 966
ΣΑΜΟΥ ΧΡΥΣΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 899
ΓΡΟΥΣΚΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (ΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 897
ΑΣΤΕΡΙΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ) του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 872
ΤΖΙΑΜΠΑΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 811
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙOΣ του ΠΑΥΛΟΥ 787
ΝΤΙΝΑ-ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΒΕΤΑ) 720
ΣΤΟΪΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 720
ΔΕΡΓΙΑΝΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 705
ΑΪΒΑΖΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 698
ΚΕΜΑΛΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ 696
ΚΟΛΑΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 686
ΒΑΚΙΑΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 661
ΚΟΥΚΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 646
ΤΖΑΓΓΑΝΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 609
ΚΟΥΤΛΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ 606
ΜΑΡΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ 599
ΑΪΝΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 599
ΠΙΠΙΝΙΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 567
ΜΗΤΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 483
ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 480
Από την παράταξη του Γ. Αναστασιάδη εκλέγονται οι:
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ως επικεφαλής του συνδυασμού
ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 1346
ΣΙΣΚΟΥΔΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1264
ΤΟΥΛΟΥΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 999
ΑΪΒΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 952
ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 928
ΛΟΥΡΔΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 900
ΣΑΡΙΚΟΥ ΑΝΝΑ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ 883
ΓΟΥΝΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 788
ΚΟΤΣΩΝΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 753
ΣΑΚΟΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 700
ΜΠΡΟΖΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 653
Από την παράταξη της Μαρκέλλας Ταυρίδου εκλέγονται οι:
ΤΑΥΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΚΕΛΛΑ) ως επικεφαλής του συνδυασμού
ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΒΙΚΤΩΡ του ΘΕΟΛΟΓΟΥ 374
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 354
Από την παράταξη του Φίλιππου Γεωργουδάκη εκλέγονται οι:
ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ως επικεφαλής του συνδυασμού