Αρχική Σελίδα   |    ΔΗΜΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ    |    ΟΙ ΔΗΜΟΙ    |    ΟΙΚΙΣΜΟΙ    |    ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ & ΜΟΥΣΕΙΑ    |    ΣΥΛΛΟΓΟΙ    |    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ    |    ΑΓΓΕΛΙΕΣ    |    ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ    |    ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Λίστα Ενημέρωσης

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε ενημερώσεις.

Οι Παγκορασίδες του ΑΣΚ Λαγκαδά στο final four
11-05-2015

Θρυλική νίκη πέτυχαν οι Παγκορασίδες του ΑΣΚ Λαγκαδά στο δεύτερο (2ο) αγώνα για τη Δ' φάση του πρωταθλήματος της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. νικώντας εκτός έδρας με 2-3 σετ τον Ατρόμητο Τριαδίου.

Ο αγώνας ήταν πραγματικά ένα θρίλερ για γερά νεύρα αφού αρχικά η ομάδα μας έχανε με 2-0 σετ. Στη συνέχεια τα κορίτσια άρχισαν σιγά σιγά να ορθώνουν το ανάστημά τους, παίζοντας συνετά, να δυσκολεύουν τον αντίπαλο με τα σερβίς, να έχουν σωστή υποδοχή, σωστά block και έξυπνα καρφιά με αποτέλεσμα να φτάσουν στην πολυπόθητη ισοφάριση σε 2-2 σετ. Πλέον με ανεβασμένη την ψυχολογία στο πέμπτο (5ο) σετ πήραν μεγάλη διαφορά πόντων και έτσι έφτασαν στη νίκη με 2-3 σετ. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 10 Μαΐου 2015 στο ΔΑΚ Θέρμης.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Παγκορασίδων του ΑΣΚ Λαγκαδά προκρίνεται στο final four της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. Μια νίκη η οποία κατατάσσει την ομάδα μας στις τέσσερις (4) καλύτερες ομάδες από τις συνολικά σαράντα πέντε (45) της διοργάνωσης.

Η νίκη αυτή όμως αναδεικνύει την πολύ μεγάλη δουλειά που γίνεται στον ΑΣΚ Λαγκαδά. Και εδώ αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και μπράβο καταρχήν στα κορίτσια που καθημερινά μέσα από τις προπονήσεις και τους αγώνες προσπαθούν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, φυσικά στον προπονητή Γιώργο Κνάπεκ, ο οποίος με τη δουλειά του έχει καταφέρει να φέρει πέρυσι και φέτος την ομάδα των Παγκορασίδων στο final four (και των Κορασίδων φέτος) και τέλος στον Πρόεδρο του ΑΣΚ Λαγκαδά Δημήτρη Μάρκου, ο οποίος με την αγάπη του για την ομάδα παρ' όλες τις αντίξοες συνθήκες έχει ανεβάσει την ομάδα στην ελίτ της Ε.ΠΕ.Σ.Θ.