Αρχική Σελίδα   |    ΔΗΜΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ    |    ΟΙ ΔΗΜΟΙ    |    ΟΙΚΙΣΜΟΙ    |    ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ & ΜΟΥΣΕΙΑ    |    ΣΥΛΛΟΓΟΙ    |    ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ    |    ΑΓΓΕΛΙΕΣ    |    ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ    |    ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Λίστα Ενημέρωσης

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε ενημερώσεις.

Ψυχρολουσία στον Λαγκαδά για Ηρακλή!
03-12-2017

Το νικηφόρο σερί του Ηρακλή σταμάτησε ο Λαγκαδάς (1-0)! Παρά την κυριαρχία του Γηραιού στο ματς, οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν και έκλεψαν το τρίποντο στο 90’, στην 13η στροφή του Β’ ομίλου Γ’ Εθνικής.

Στο… χωράφι του Λαγκαδά κόλλησε ο Ηρακλής, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 1-0 στo πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Λαγκαδάς άντεξε στην πίεση που άσκησε ο «Γηραιός», ο οποίος είδε τις ευκαιρίες να χάνονται και τελικά έπαθε «έμφραγμα» με το γκολ που πέτυχε ο Κοντεών στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής ανέβασε στροφές και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 55’ με τον Καραντασιάδη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαδόπουλος απείλησε με σουτ που μπλόκαρε ο Ράτζα.

Τεράστια ευκαιρία για τους «κυανόλευκους» έχασε και ο Ρόβας στο 75’, όμως η αστοχία στοίχησε τελικά, με το γκολ που δέχτηκαν στις καθυστερήσεις να τους ρίχνει στην τρίτη θέση και πέντε βαθμούς από τον πρωτοπόρο Aρη Παλιοχωρίου.

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ράτζα, Αγριμάκης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Λαβιδάς, Στεφανίδης, Εππας, Αθανασιάδης, Ταχματζίδης, Σιντασέλι, Κοντέων

Ηρακλής: Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Π.Αθανασίου, Α.Αθανασίου, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης, Ρόβας, Β.Παπαδόπουλος